Adományozás
Az Alabástrom Projekt (későbbiekben AP) alaplátásában megmaradva (alabastromprojekt.hu), azt a korábbi évek gyakorlatának megfelelően kiegészítve, 2025-ben is szolgálja a magyar egyházak, gyülekezetek és hívők növekedését, kapcsolódásukat, valamint az egységépítést és a nem hívő emberek megtérését. Működésünk során más közösségekkel és missziókkal összefogva igyekszünk hatással lenni nemzetünk minden generációjára és területére. Ennek elsőszámú eszközeként az Imádkozó Nemzet imaháló szervezésében történő hetenkénti imákat tartjuk kiemelten fontosnak.
Ha bármelyik szolgálatunkat szeretnéd támogatni, akkor azt örömmel és hálával fogadjuk! Ha imában tudod támogatni küldetésünk sikerességét, azért is nagyon nagyon hálásak vagyunk!
Az alábbiakban röviden bemutatjuk, hogy milyen területeken szolgáljuk a fenti célokat:
„Ha választ keresel” – szerdánkénti online közvetítés ima és prófétai alkalmak.
Az alaplátás – volt és mai is ebben a mederben haladunk – az, hogy hetenként más és más helyszínekről (ahová meghívást kapunk)Jézus nevét felemelő dalokat közvetítünk a helyi vagy AP dicsőítő csoport közreműködésével. Közben zoom szobákban ima és/vagy prófétai szolgálat zajlik hetenként 50-80 fős stábbal együttműködve.
„Lelkészműhely” – néven 2021 óta havonta egy alkalommal találkozunk Budapesten lelkészek, pásztorok, misszióban tevékenykedők és a témák iránt érdeklődők, ahová a társadalmat érintő kérdésekben hívunk szakértőket, előadókat vagy a témában érintett személyeket.
3 órás alkalmaink egyharmadában vitaindító előadás kap teret, második egyharmadában kérdések és válaszok hangzanak fel, aztán az utolsó harmadban a körasztaloknál folyó műhelymunkáé az idő. Mindeközben kapcsolatok épülnek és ismeretek, rálátások bővülnek.
Az alkalmak nem nyilvánosak, nem készül felvétel. Vendégeink között volt Dr Maróth Miklós, Paivi Rasanen, Marco Rossi, Dr Somkuti Bálint, Zimányi Mária, Dr Guld Ádám, Király Tamás és még sokan mások.
“Imádkozó Nemzet imaháló” – az ország 3155 településén, településenként 3-3 imádkozó szívű testvérünk minden hétfőn egy emailen kiküldött nemzetünkért közbenjáró imádkozással alkotnak egy imahálót.
Ennek leírása szintén a alabastromprojekt.hu oldalon megtalálható. Vigyük a Mindenható elé nemzetünk társadalmi ügyét pártpolitikától mentesen!
„Egy nap a Nemzetért” – szintén egy egységépítő, összefogást erősítő megmozdulás, ahol felekezettől függetlenül jönnek össze közösségek általában vármegyeszékhelyenként, de bármely település csatlakozhat a kezdeményezéshez. Ennek célja, hogy az ország lehetőleg minél több településén ugyanazon időpontban a település lehetőleg minden közössége együtt tartson hálaadó alkalmat, ezzel is kifejezve az egységre törekvés szándékát településenként és országosan is.
Jézus Főpapi imájával egyezve: Ján 17:21 Hogy mindnyájan egyek legyenek; amint te énbennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél engem.
„Próféta Suli” – ahol a prófétálás helyreállítása történik évről évre immár 18. alkalommal. Ez az a szolgálat, ami az elmúlt században mostohán bánt az egyházzal és az egyház a prófétálással. Azért szervezzük meg évről évre a PS-t, hogy ez az “ajándék” Ef 4.11 és a ”mindenki prófétál” 1 Kor 14.1-3 ne legyen több és kevesebb annál, ahogy azt az Isten eltervezte. Amit némelyek kapnak, azt ne csinálja mindenki, és amit mindenki kapott, azt ne csak némelyek végezzék!
„Mohács 500” – 2026.08.29.-én nem egy csata évfordulójára emlékezünk, hanem egy minden tekintetben, így szellemiekben is totális átformáló szándékú “vészhelyzet“ kialakulására. Ebben a harcban sok nemzet katonái álltak egymással szemben mindkét oldalon. Készülünk, hogy az ötszázadik évfordulón együtt imádkozzon a csatatéren annyi hívő, mint ahányan életükkel védték a kereszténységet és az országunkat!
„Fontosnak tarjuk” – hogy kapcsolatot tartsunk a szomszédos országok prófétai szolgálóival, csoportjaival, különösen támogatva a külhoni magyarságot, továbbá minden évben képviseljük nemzetünket és a hazai mozgalmat az Európai Tanácsban és a Prófétai Világtalálkozón.